20
04
2018

«Через відсутність фінансування потерпають віддалені селища і життя людей знаходиться під загрозою. Спостерігати за цим з байдужістю неможливо», – голова БФ “MANUS DEI” Андрій Доценко

12 квітня поточного року благодійний фонд “MANUS DEI” передав Русанівській медичній амбулаторії сімейної медицини сучасний автомобіль «швидкої допомоги» JAC ACM J-01. Він має високий рівень прохідності, може з легкістю проїхати через ґрунтові дороги та впоратися з сільським бездоріжжям.

Завдяки цьому необхідним медичним обслуговуванням буде забезпечено 5 населених пунктів Броварського району, в яких проживає понад 70 тисяч мешканців.

Як зазначив голова БФ “MANUS DEI” Андрій Доценко:

«Процес децентралізації інколи добре виглядає лише на папері – так створення госпітальних округів, що є однією з ланок реформи, ставить під загрозу життя людей у віддалених селищах, які втрачають можливість вчасно отримати медичну допомогу. Фельдшерсько-акушерські пункти, що розташовані в селах, «реорганізовуються» – тобто, втрачають кошти навіть на купівлю палива та обслуговування автомобілю.

Внаслідок цих непослідовних реформ та недостатнього фінансування нещодавно у Броварському районному центру первинної медико-санітарної допомоги (обслуговує віддалені населені пункти Русанов, Світильня, Гребельці, Кулажанці та хутір Перше Травня) зламалася машина швидкої медичної допомоги, на ремонт якої у держави не було грошей. Це поставило під загрозу життя тисяч людей, і треба було негайно діяти».

Задля допомоги громадянам, що опинилися у скрутній ситуації, команда “MANUS DEI” звернулася до місцевих активістів і політиків. На зібрані кошти для лікарні придбали новий автомобіль JAC ACM J-01, який, враховуючи стан вітчизняних доріг, має високий рівень прохідності, завдяки чому дасть змогу фельдшеру проїхати через ґрунтові дороги та можливо, врятують чиєсь життя.