10
08
2018

МБФ «MANUS DEI» створить кімнату Монтесорі у місті Фастів, яка допоможе соціальній адаптації діточок з аутичними розладами и порушеннями опорно- рухового апарату.

Комунальний заклад «Фастівський навчально-реабілітаційний центр» розпочав свою роботу 2016 року, і на сьогодні є одним з провідних центрів у регіоні, що займається реабілітацією таких діточок і демонструє чималий результат. Сюди привозять дітей не лише з Фастова, а й з сусідніх селищ та міст.

Наразі центр працює з сотнею дітей віком від двох до восьми років, покращити стан яких і максимально адаптуватися до звичайного життя допомагають фахівці високого рівня: вчителя-дефектологи, медичні сестри, масажист, психолог, реабілітололог.

Керівництво центру докладає чимало зусиль для того, аби маленькі вихованці отримували найсучасніші види реабілітації, серед яких арттерапія, працетерапія, іпотерапія та кінезіотерапія, й боліє серцем за кожного маленького підопічного. Ідея створити «кімнату Монтесорі» з найсучаснішим обладнанням, виникла давно, але певний час центр шукав небайдужих людей, які були б готові фінансово підтримати цю ідею.

Коли команда «MANUS DEI» на чолі з головою фонду Андрієм Доценком відвідала Фастів, і директор центру Алла Коваль гостинно провела екскурсію, з щирою гордістю поділилась досягненнями і перемогами своїх вихованців, продемонструвала затишні зали і спеціальне обладнання, яке вихователі робили власноруч, негайно було прийнято рішення долучитися до створення «кімнати Монтесорі».
«За період діяльності фонду ми бачили чимало реабілітаційних закладів, однак саме Фастівський навчально-реабілітаційний центр вразив нас якоюсь домашньою атмосферою та затишком, повною відсутністю будь-чого, пов’язаного зі словом «формально». Одразу видно: люди, які працюють тут, повністю віддають серця і власні зусилля для того, аби особливі діти отримали найкращі навички для того, щоб жити повноцінним соціальним життям. Це дуже «відгукнулось» нашій команді, і ми будемо щасливі від того, що фонд цього разу долучиться не лише до реконструкції, а й придбає необхідне обладнання для таких дітей і здійснить мрію багатьох педагогів та батьків», – так прокоментував результати зустрічі з керівниками центру та його фахівцями голова МБФ «MANUS DEI» Андрій Доценко.

Проект «кімната Монтесорі» складатиметься з двох етапів: власне, капітальний ремонт приміщення і закупівля необхідного обладнання.

Перший етап вже стартував: стеля і стіни тут будуть з гіпсокартону, утеплять стіни, повністю оновлять систему освітлення, замінять систему каналізації і вентиляції та встановлять електричні батареї. Орієнтовна вартість першої частини проекту складатиме 180 тисяч гривень.