08
11
2018

В Києві відбувся великий форум на тему запровадження медреформи та механізмів її вдосконалення

7 листопада в Києві відбувся форум “Медична реформа: місія (не) здійсненна”, під час якого народні депутати, експерти, громадські активісти, медики та керівники благодійних фондів обговорювали проблеми впровадження медичної реформи та шукали відповідь на ключове питання – коли в Україні буде якісна і доступна медицина.

Як зазначили організатори заходу ГО “Фундація інноваційного лідерства”, перші кроки медичної реформи викликали чимало розмов, дискусій та маніпуляцій. Одні оптимістично переконані в тому, що все вдасться і медицина нарешті в Україні буде якісною і доступною, інші налаштовані песимістично і висловлюють власні аргументи.

Тому ключовою метою форуму організатори назвали спробу розібратися в місії медичної реформи та механізмах, які наразі заважають українцям отримувати якісне обслуговування в лікарнях.

Серед спікерів — народні депутати Ольга Богомолець та Сергій Мельничук, експерти   Андрій Доценко, Лариса Лавренюк, Костянтин Надутий, Валентина Маркевич, Олег Панасенко, Даніель Карабаєв, Андрій Харьков, Василь Апасов.

Кожен на свій розсуд коментував медичну реформу, а спільним став висновок про те, що закон прийнятий і на сьогодні має виконуватись. Однак це не означає, що треба стояти осторонь і спостерігати за чисельними неробочими моментами в законодавстві. Навпаки, потрібно проводити відповідні інформаційні заходи, організовувати робочі дискусії, проводити круглі столи для того, щоб удосконалити реформу і досягти місії, яка полягає в тому, щоб медицина в Україні нарешті стала якісною та доступною для всіх людей, а не лише для обраних.

Як зазначили на початку заходу, до участі у форумі офіційно запрошували представників Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я Україні, однак через завантажений графік керівництво не змогло приєднатись, хоча й відмітило важливість заходу.

Засновник Фундації інноваційного лідерства та МБФ «MANUS DEI» Андрій Доценко зазначив, що вірить в медичну реформу. Водночас вважає, що експертне середовище, громадські організації та благодійні фонди, які активно допомагають медичним закладам задля того, щоб покращити ситуацію в медичній сфері, мають допомагати державі, але в жодному разі не замінювати її функцій.

Також організатори пообіцяли, що подібні заходи будуть проводити в ряді міст України для того, аби посилити інформаційно-комунікаційну кампанію щодо медичної реформи та вивести тему, що традиційно вважалась кулуарною, на новий рівень.