29
11
2018

МБФ «MANUS DEI» завершив проект в Центрі реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи на Богатирській, 30 – тепер маленьких пацієнтів там приймає оновлений зал для ЛФК занять

Сьогодні команда МБФ «MANUS DEI» відвідала Центр реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи МОЗ України (Оболонський район м. Києва), де почав свою роботу оновлений зусиллями фонду зал для групових занять ЛФК.

Дізнавшись про потреби Центру, до якого привозять своїх діток батьки з усієї України, фонд приєднався до процесу реабілітації дітей з інвалідністю, і модернізував оснащення залу, встановивши, зокрема, скалодром.

Як стверджують фахівці, саме заняття на скалодромі є одним з найважливіших етапів реабілітації дитини з порушеннями опорно-рухового апарату.

Крім загальної фізичної підготовки, такі заняття допомагають вирішити ряд завдань, в тому числі, забезпечують маленького пацієнта правильними навантаженнями та формують необхідні рухові стереотипи.

Центр реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи знаходиться на території дитячої клінічної лікарні №1 (вул. Богатирська, 30). Тут працюють фахівці найвищого рівня, які використовують провідні європейські методики реабілітації (жодного медикаментозного втручання!) для того, аби полегшити стан малюків, відновити основні функції організму, надати базові навички і максимально соціалізувати.

Як зазначив голова МБФ «MANUS DEI» Андрій Доценко, в Україні сьогодні понад 30 тисяч дітей з ДЦП. Ця цифра зростає з кожним роком, проте спеціалізованих установ для реабілітації катастрофічно не вистачає.

«Незважаючи на те, що в розвинених країнах для таких малюків передбачені дитячі садки, в яких їх навчають спілкуватися, ходити, самостійно їсти і дають багато інших базових навичок, ситуація в Україні сьогодні протилежна. На власному досвіді ми переконалися – в нашій країні критично мало спеціалізованих центрів зі справжніми фахівцями, і питання реабілітації таких діток, нажаль, повністю лягають на плечі батьків і медиків. Вони працюють в режимі «всупереч», і роблять все можливе для того, аби мінімізувати наслідки невиліковних захворювань та порушень нервової системи».

Як стверджують фахівці, повністю відновити здоров’я дитини неможливо.

Але своєчасна, системна та якісна реабілітація значно полегшує стан малюків і готує до життя в соціумі. Місія благодійного фонду «MANUS DEI» полягає в тому, аби робити реабілітацію більш доступною та максимально допомагати медичним установам для того, аби українці мали змогу отримувати більш якісне медичне обслуговування.